Znaczenie tatuaży więziennych - dłoń

Zobacz także:
Wiele tatuaży więziennych wykonuje się na dłoniach. Symbolikę tatuaży więziennych wykonywanych na dłoniach przedstawia poniższy rysunek. Znaczenie tych tatuaży opisuję poniżej.


23.Pracuję ze wspólnikiem
Kropka powyżej nadgarstka. Tatuaż więzienny i uliczny, oznaczający lojalność wobec wspólnika. Tatuaż ten musi być umiejscowiony nad nadgarstkiem, w innym miejscu staje się nieczytelny.


24. Trzy zasady małolata
Trzy kropki powyżej nadgarstka, jedna obok drugiej razem tworzą wzór trójkąta. Tatuaż ten niekoniecznie musi znajdować się w tym miejscu (często zdarza się na policzku). Trzy zasady małolata to tatuaż więzienny oznaczający, że: „małolat nie pęka, małolat tępi kurwy, małolat jest zawsze z ludźmi”.

25. Gwiazda recydywy
Tatuaż ten może być umiejscowiony wszędzie, w zasadzie wybiera się miejsce najbardziej reprezentatywne. Gwiazda recydywy do kwiat z naprzemiennie występującymi czterema krótszymi liśćmi i czterema dłuższymi.

26. SS - szwadron śmierci
SS to tatuaż oznaczający przynależność do nazi-skin. Może być wytatuowany w każdym miejscu.

27. Sługa szatana
Trzy szóstki (666) mogą zostać wytatuowane gdziekolwiek, oznaczają satanistę.

28. Turysta, włóczęga
Kropka na nadgarstku przy kciuku. Oznacza włóczęgę, człowieka nie mającego swojego miejsca, który poza więzieniem dużo czasu spędza na wędrówce z jednego miejsca do drugiego.

29. Przerwa w życiorysie
Kreska (-) kropka (.) kreska (-). Oznacza pobyt w placówce resocjalizacyjnej lub w innym miejscu o którym człowiek chciałby zapomnieć. Długość pobytu nie ma tu znaczenia. Ten więzienny tatuaż może zostać wytatuowany w zasadzie w każdym miejscu.

30. Wspólnota złodziejska, wspólnota grypsujących
Pięć kropek (jak na kostce do gry). W zasadzie tatuaż ten może być umiejscowiony w każdym miejscu. Jedynym z takich miejsc może być nadgarstek. Tatuaż ten oznacza lojalność i „plecy”. Człowiek ten jest „swój” - należy do wspólnoty grypsujących i trzyma ze złodziejami.

31. Tu spędziłem młode lata
W obrębie liter TSML krata z trzema prętami pionowymi i trzema poprzecznymi. TSML w narożnikach. Tatuaż więzienny oznaczający długą odsiadkę w młodym wieku. Umiejscowienie tego tatuażu nie jest ważne.

32. Za zdradę zapłacę zemstą. Związek zawodowy złodziei zawsze zwycięży.
Symbol szabli perskiej z czterema iksami (x) na szabli i jednym pod nią (x). Umiejscowienie tego tatuażu jest obojętne, chociaż tatuują wiele symboliki złodziejskiej znajduje się głównie na dłoniach.

33. Szybka ręka w kradzieży
Wyróżnienie złodziejskie. Symbol pioruna uderzającego w kropkę. W zasadzie umiejscowienie tego tatuażu jest nieważne, niemniej jednak jako wyróżnienie szybkich rąk tatuuje się je na zewnętrznej części dłoni.

34. Przepraszam, że żyję
Tatuaż może być wytatuowany w każdym miejscu. To taki żart ale mający swój symboliczny wymiar. Cały świat się odwraca, człowiek czuje się niepotrzebny, zbędny i przeszkadza. Tatuuje się skrót literowy PZZ.

35. Niegrzeczny chłopiec
Tatuaż „VIT BOY”. Umiejscowienie tego tatuażu nie ma znaczenia.

36. Nocny złodziej
Półksiężyc z kropką, koniecznie na lewej ręce, pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Tatuaż ten symbolizuje przynależność do wspólnoty złodziei. Tatuaż ten łatwo pomylić z kropką umiejscowioną w tym samym miejscu na prawej dłoni, który oznacza cwela poszkodowanego lub osobę uprawiającą samogwałt.

37. Patrz komu ufasz
„VIDE CUL PIDE”. Umiejscowienie tego tatuażu nie ma znaczenie. Człowiek noszący ten tatuaż doznał krzywd ze strony przyjaciela i w ten sposób przestrzega innych.

38. Zemsta
Tatuuje się „VENDETTA”. Człowiek szukający zemsty. Umiejscowienie tego tatuażu nie ma znaczenia.

39. Wyjęty spod prawa
Tatuuje się „OUTLAW”. Człowiek przez cały czas żyjący na bakier z prawem, nie mający poszanowania dla prawa. Umiejscowienie tego tatuażu nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia, gdzie ten tatuaż jest umiejscowiony.

40. Złodziej
Tatuuje się „THIEF”. Tatuaż symbolizuje człowieka trudniącego się złodziejstwem. Tatuaż ten może być wytatuowany w każdym miejscu.

41. Skazaniec
Wykonuje się "COLVERS". Tatuaż może być umiejscowiony w każdym miejscu. Symbolizuje odbycie wyroku.

42.  Zabójca
Tatuuje się "KILLER". Człowiek, który popełnił zbrodnię zabójstwa. Umiejscowienie tego tatuażu nie ma znaczenia.

43. Lata pozbawienia wolności
Kropka koniecznie na palcu. Każda kropka symbolizuje rok. Jeżeli to jest pięć lat, to robi się jedną kropkę trochę niżej na palcu wskazującym, jeżeli 10 jeszcze niżej itd.

44. Miesiące pozbawienia wolności
Kropki na palcach poniżej kropek oznaczających rok.

45. Śmiertelne uderzenie
Tatuuje się "O". Miejsce nie ma znaczenia.

46. Skinhead
Tatuuje się "S". Miejsce nie ma znaczenia.